Bērnu rakstnieki un grāmatu mākslinieki intervijās ar saviem lasītājiem: Elizabete Eglīte

TIKŠANĀS LAIKS TURPINĀS

Intervija ar rakstnieci Elizabeti Eglīti

Mūsdienīgā latviešu romāna “Tikšanās laikā” autore Elizabete Eglīte ir jauna un talantīga rakstniece, kas ar savu debijas romānu guvusi ievērību gan latviešu lasītāju, gan vērtētāju aprindās. Darbs ieguvis veicināšanas prēmiju bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras konkursā “Zvaigznes grāmata” 2012. gadā, kā arī nominēt šī gada Baltvilka balvai. Elizabete studē valodas un interesējas par saskarsmes psiholoģiju. “Tikšanās laikā” ir par sešpadsmitgadīgo Eleonoru, kura satiek noslēpumaino un neparsto Niku…

  • Vai Jūs bērnībā interesējāties par literatūru?

Elizabete Eglīte: – Jā, bērnībā biju grāmatu tārps. Es gāju uz bibliotēku katru nedēļu un nesu mājās lielas grāmatu kaudzes un katru reizi bibliotekāre teica, ka es tās visas neizlasīšu, bet tā nebija – es, protams, izlasīju. Katru nedēļu gāju un ņēmu jaunas grāmatas atkal. Tā kā jā, lasīju daudz.

  • Kādas grāmatas Jūs lasījāt bērnībā? Un kādas bija Jūsu mīļākās grāmatas?

Elizabete Eglīte: – Pārsvarā tie bija ārzemju literatūras darbi. No latviešiem es nemācēšu pateikt, neatcerēšos, jo tas bija sen, kad lasīju tās grāmatas. Bet tur bija gan latviešu, gan ārzemju, bet pārsvarā fantastikas žanra un romāni, kas visiem patīk, protams.

  • Kā Jūs vispār nonācāt pie idejas sarakstīt “Tikšanās laikā” un kā Jūs sākāt rakstīt?

Elizabete Eglīte: – Viss sākās ar Stefānijas Meieres romānu “Krēsla”. Es izlasīju to un domāju, kāpēc nepamēģināt pašai uzrakstīt, tas taču nav tik grūti – vienkārši rakstīt to, kas nāk prātā un pēc tam visu salikt kopā. Tā kā tas bija pirmais, uz ko balstoties, radās interese un vēlme sākt rakstīt un domāt.

  • Tātad, pirms tam jūs neko nebijāt rakstījusi?

Elizabete Eglīte: – Dienasgrāmatu (smejas) un kaut kādus dzejolīšus, bet tik nopietni nē.

  • Kādi vispār ir Jūsu hobiji? Tikai lasīšana?

Elizabete Eglīte: – Tagad tas vairs nav tik ļoti, bet man patīk skatīties filmas, teātri, šad tad var arī palasīt kaut ko. Principā tas ir filmas un teātris, un sports, kā arī paralēli visam –  fotografēšana, lai redzes skatu uz visām lietām bagātinātu.

  • Jūs grasāties turpināt rakstīt?

Elizabete Eglīte: – Ir iecere turpināt…

  • Tieši “Tikšanās laikā”?

Jā.

Comments are closed